Covid-19 Kreu Blog Covid-19

Pune online nga shtepia.

Ne ju sugjerojme keto pozicione pune, te cilat mund te kryhen online nga shtepia: >>Online Eng...


2021-04-13

Kur do te perfundoje pandemia? O...

Drejtori rajonal i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Europën, Hans Kluge theksoi se sh...


2021-02-24

Pse Shqiperia refuzoi vaksinen “...

Pandemia globale Covid-19 përveç vuajtjeve dhe krizës së sistemeve shëndetësore krijoi dhe aleanca e...


2021-01-18

5 gezime per vitin 2021

Pandemia COVID-19 nuk ishte ndonjë gjëmim në qiell të hapur, por përkundrazi një katastrofë “natyror...


2020-12-28

Testimi i shpejte covid ne 6 pik...

Nga Qendra Shëndetësore Nr.9, ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu tha...


2020-12-21

“Java Kuq e Zi” ne d...

duapune.com, partneri juaj i duhur ne gjetjen e punonjesve te kualifikuar, ne kuader te festave komb...


2020-11-28

Ri-infektimi i Coronavirus: Imun...

Edhe pse ka kaluar kohë që nga fillimi i pandemisë, tek  njerëzit, por edhe tek vetë mjekët ësh...


2020-11-05

Aftësitë për të patur sukses pas...

COVID-19, tregoi se shumë punonjës anë e mbanë globit nuk kishin aftësitë kryesore për të punuar në...


2020-09-28

Opsioni i ri i Google Maps ofron...

Google Maps së shpejti do të përfshijë informacion mbi përhapjen e COVID-19 në shtete, qarqe dhe dis...


2020-09-28

Keni humbur punën gjatë pandemis...

Çfarë duhet të bëni pas kësaj? Përhapja e COVID-19 ka prekur njerëz nga e gjithë bota në mënyra të n...


Po mendoni të ndryshoni punë?

7 Pyetjet që duhet t’i bëni vetes Të ndryshosh karrierën nuk është e lehtë sidomos me pasiguri...


2020-09-18

Linjat urbane rinisin shpërndarj...

Pas dy muajsh lëvizjeje me kufizime për shkak të pandemisë, linjat urbane në Tiranë kanë n...


2020-09-01

Rregullat e imigracionit në SHBA...

Kolegjet dhe universitetet amerikane kanë muaj që diskutojnë për mënyrën më të sigurtë të mësimdhëni...


2020-08-07

Plazh dhe punë! Kush vjen me kët...

Të gjithë ata që janë të detyruar të punojnë nga shtëpia si pasojë e pandemisë së koronavirusit, tas...


2020-07-29

duapune.com një nga tre bizneset...

Rezilienca ndaj COVID-19? Tre biznese shqiptare merren si shembull për Evropën Juglindore në buletin...


2020-07-21

Si t’a bindni shefin tuaj...

Të punuarit në distancë gjatë #covid19 bëri që  shumë punonjës të njohin mënyrën e re të punuarit, a...


2020-07-14

Si të kërkoni mundësi internship...

Shumë kompani po vazhdojnë të vlerësojnë situatën post #covid19 dhe po bëjnë ndryshime të vazhdueshm...


2020-06-19

Vera bëhet më e freskët me duapu...

Sezoni turistik veror sapo ka filluar dhe duapune.com dëshiron të freskojë me një ofertë speciale bi...


2020-06-17

6 gjërat që mund të bëni për të...

Pandemia e koronavirusit e ka kthyer botën përmbys. Edhe pse jemi në post karantinë dhe po përpiqemi...


2020-06-16

Punë online! Mentaliteti i ri i...

Nevoja e dyanshme, si nga punëkërkuesit dhe punëmarrësit, për të punuar online gjatë pandemisë Covid...


2020-05-29