Të Përgjithshme Kreu Blog Të Përgjithshme

Puno me Kurum International Sh.A...

Kompania Kurum e themeluar në vitin 1975, ka si fushë kryesore të biznesit prodhimin e hekurit dhe ç...


2021-06-23

Mundesi pune ne MALTE si Infermi...

Ti ke mundesi te punosh ne Malte. Mjafton te zoterosh gjuhen angleze dhe te kesh eksperience si Shef...


2021-02-08

Sa me i zgjuar te jesh, aq me sh...

Sipas shkencës: sa më i zgjuar të jesh, aq më shumë mund të bësh këtë gabim të zakonshëm dhe të kush...


2021-02-05

5 gezime per vitin 2021

Pandemia COVID-19 nuk ishte ndonjë gjëmim në qiell të hapur, por përkundrazi një katastrofë “natyror...


2020-12-28

Kenget me te bukura per Krishtli...

Ne pritje te Krishtlinjdes dhe te nderrimit te viteve ne menyre sa me te qete e te begate per te gji...


E vërteta rreth bjondeve. Si ndi...

Bjondet paguhen më shumë Një studim i kryer në vitin 2010 nga Universiteti i Teknologjisë Queensland...


2020-08-31

Punësimin sezonal në Gjermani pë...

Nxitoni të aplikoni! Për Punësimin sezonal në Gjermani për studentët shqiptarë. Dokumentat i shkarko...


2020-02-12

Aftësohuni për shërbimet e hotel...

ALB_Internal_leaflet_trainings_hotels_LP_PME_RB_Sued_FINAL


Puna e së ardhmes. A jemi gati?...

duapune.com ditën e shtunë, datë 25 janar 2020, në eventin “Korça Digital Weekend”. Themeluesi i dua...


Trajnim: “Si te përgatitemi për...

  duapune.com në bashkëpunim me Dimak Albania dhe Çelësi Media Group, në kuadër të riintegrimit...


2019-10-14

“Talente dhe ide për të ar...

duapune.com së bashku me DIMAK Albania mori pjesë në panairin “Talente dhe ide për të ardhmen...


Duapune.com merr pjesë në Panair...

Në kuadër të “Ditëve të Energjisë për Rajonin”, në datat 4-5 tetor 2019, në Expocity Albania u...


Duapune.com në eventin e teknolo...

Në datat 25, 26 & 27 Shtator 2019 Duapune.com ishte pjesë e eventit Tirana Tech Open në Expocity...


Në cilin drejtim po ecën autobus...

Përgjigje: Shikoni me kujdes ku janë dyert. Fakti që ju nuk mund t’i shihni dyert do të thotë...


Si të përdorim dy herë secilin n...

Përgjigje: 7 * ((3 / 7) + 3) = 24


Ti mund të jesh zbuluesi i rradh...

Je një fans i zjarrtë i futbollit? E sigurt që ti ke luajtur një herë në jetën tënde FIFA 19 ose ke...


Cili numër vjen pas 18 në këtë s...

Përgjigje: Pas 18 vjen numri 22. Kemi serinë e numrave Prim +5 7 numrat e parë Prim janë: 2 , 3 , 5...


U diplomove? Ja çfare pune te be...

Disa para shtesë në xhepin tuaj, nuk do ishin keq gjatë kësaj vere. Të kesh një punë sezonale verore...


Cili çelës e hap kyçin?

Jemi të sigurtë që përgjigja juaj nuk ka vonuar më shumë se 15 sekonda. Përgjigja e saktë: Çelësi 3


Cilat janë 6 fjalët e fshehura?

Fjalët janë: Straw, Mirror, Tiles, Couch, Cat, Cord.