Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Statistika

Numri i Punonjësve:

1

Punë Aktive:

1

Sektori:

Privat


INFORMACIONE KONTAKTI

Autostrada Tirane – Vore KM 6 ose Rr Dardania Kashar tirane.

Tirane, Shqipëri

Tel: +355 4 24 50 675

Mobile: 0672007455


Më skano:

Përshkrimi i kompanisë

Shoqerija tregtare “Helti Construction” eshte krijuar ne vitin 1994. Veprimtaria e firmes eshte e perqendruar kryesisht ne prodhinin e produkteve me profile duralumini, produkte xhami, profile PVC te llojeve nga me te ndryshme, kryesisht dyer-dritare, vetrata, grila te ndryshme, kabina dushi, fasada ndertesash etj. Firma perpunon materiale te cilesise se larte te certifikuara ne perputhje me standartet europiane. Kryesisht si partnere furnizimi firma ka kompanine EUROPA PROFIL ALUMINIUM S.A (Greqi), STRATO Finestre (Itali), REHAU (Gjermani). Ky bashkepunim vazhdon prej me shume se 20 vitesh. Prodhimet e firmes kryesisht jane te perqendruar: Dyer dritare (me profile duralumini termik, PVC ,lidhje alumin-dru) me parametra cilesore te larte persa i takon resistences ne qendruesheri, transmetimit termik ne nivele shume te ulta, mosdepertueshmerine e ujit dhe te eres ne perputhje me normat dhe standartet europiane, realizimit te kerkesave te larta te izolimit akustik, realizimin e kerkesave arkitektonike te klienteve etj. Veç dyer dritareve firma ka grumbulluar nje experience te gjate ne prodhimin e objekteve prej xhami si kabina dushi, ndarje te ambienteve me xham, punime xhami te sigurise shume te larte (kryesisht dyqane argjentarie) Te gjitha materialet vec profileve te duraluminit si guarnicione, aksesore metalike e plastike, kane si origjine kompanite serioze europiane si “Rotto”, “GU”, “GIESSE” etj.


Punët aktive nga Helti Construction