Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Statistika

Numri i Punonjësve:

51-100

Punë Aktive:

0

Sektori:

OJF


INFORMACIONE KONTAKTI

Rr. Hermann Gmeiner, Sauk

Tirane, Shqipëri

Tel: +355 4 2415972

Mobile:


Më skano:

Përshkrimi i kompanisë

SOS Fshatrat e Fëmijëve është një organizatë sociale, jo fitimprurëse, jopolitike dhe jofetare që verpron në ndihmë të fëmijëve që kanë humbur kujdesin prindëror apo që janë në rrezik për të humbur atë. SOS Fshatrat e Fëmijëve është anëtare e organizatës ndërkombëtare, SOS Kinderdorf International, krijuar nga Herman Gmeiner në vitin 1949. Ajo është prezente në 132 vende në botë në shërbim të fëmijëve, familjeve dhe komuniteteve. Programet kryesore të SOS Fshatrave të Fëmijëve janë: a. SOS Fshati i Fëmijëve Shqipëri që ofron kujdes për fëmijët që e kanë humbur kujdesin e familjeve të tyre b. Programet e Fuqizimit të Familjes në mbështetje të familjeve vulnerabël që mund të jenë në rrezik për të braktisur fëmijët e tyre c. SOS komunitetet rinore që ofrojnë kujdes për të rinjtë pa kujdes prindëror të moshë 15-19 d. Projektet e advokatësisë për të drejtat e fëmijëve pa kujdes prindëror apo në rrezik për ta humbur atë. Target grupi Fëmijët pa kujdes prindëror apo në rrezik për ta humbur atë.