Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 90649

Senior Loan Officer

Tirane, Shqipëri 27-06-2024 edhe 7 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Analist Kredie

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

27-06-2024

---

---


Përshkrimi

POSTIM POZICION PUNE:  SENIOR LOAN OFFICER

Crimson Finance Fund Albania (CFFA) është një institucion Financiar Jo-Bankë i themeluar në vitin 2015 nga Fondacioni Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit (AADF), NORFUND, Crimson Capital dhe Bashkia Tiranë. I pozicionuar në tregun financiar midis bankave dhe institucioneve të mikrofinancës, CFFA ka në thelb të misionit të tij mbështetjen e ndërmarrjeve mikro, të vogla dhe të mesme nëpermjet një game të gjerë produktesh financiare të ndara midis kredisë, qirasë financiare dhe factoring-ut.

Crimson Finance Fund Albania është në kërkim të një Senior Loan Officer të gatshëm dhe entuziast per t’iu bashkuar stafit tonë dinamik. 


Detyrat

Disa nga detyrat kryesore të ketij pozicioni janë:

 • Marketon produktet financiare dhe transmeton informacionin e duhur rreth tyre për klientët potencialë.
 • Vlerëson dhe asiston aplikimet e klientëve duke kryer analizen e tyre financiare dhe atë të biznesit.
 • Përgatit propozimin per miratimin e financimeve.
 • Ndjek procedurat e nevojshme deri në miratimin e financimeve.
 • Monitoron performancën dhe cilësinë e portofolit të tij të financimeve.
 • Mbikëqyr pagesat e financimeve dhe ndjek pagesat në vonesë.
 • Përgatit raportet e nevojshme për menaxhimin.
 • Është iniciues dhe jep kontributin e tij për të përmirësuar strategjitë e shitjeve.

Kualifikimet

 • Diplomë universitare relevante (ekonomi, financë, bankë).
 • Minimumi 3 vite eksperiencë në institucione financiare (preferohet banka) në sektorin e shitjes dhe marketingut të drejtpërdrejtë me klientin.
 • Njohuri të punës në sistemin bankar dhe financave, duke përfshirë njohjen e kreditimit të MSME, riskun e kredisë, rregulloret dhe politikat e aplikueshme.
 • Aftësi të shkëlqyera në komunikim, prezantimin dhe shitjen e produkteve financiare.
 • Aftësi analitike, vecanërisht në leximin dhe interpretimin e pasqyrave financiare dhe përgatitjen e analizave financiare.
 • Aftësi shumë të mira në përdorimin e paketës Office dhe në vecanti MS Excel.
 • Njohuri të mira të gjuhës angleze (preferuar nëse është e mbrojtur me provimet e TOEFL apo IELTS).

Crimson Finance Fund Albania ju ofron:

 • Ambient pune stimulues dhe dinamik.
 • Mundesi promovimi në karrierë.
 • Pagë ndër më të lartat në treg.
 • Skemë bonusi ne bazë të performancës.
 • Sigurim privat shëndeti.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Kandidatët e interesuar janë të ftuar të aplikojnë duke dërguar CV dhe certifikimet përkatëse në adresen [email protected] brenda dates 15 Qershor 2024.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.cffa.al


Crimson Finance Fund Albania

Crimson Finance Fund Albania (CFFA) është një institucion Financiar Jo-Bankë i themeluar në vitin 2015 nga Fondacioni Shqiptaro-Amerikan i Zhvillimit (AADF), NORFUND, Crimson Capital dhe Bashkia Tiranë. i pozicionuar në tregun financiar midis bankave dhe institucioneve të mikrofinancës, CFFA ka në thelb të misionit të tij mbështetjen e ndërmarrjeve mikro, të vogla dhe të mesme nëpermjet një game të gjerë produktesh financiare të ndara midis kredisë, qirasë financiare dhe factoring-ut.


INFORMACIONE KONTAKTI