Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 91085

Sales Specialist - Card & Payments Department

Tirane, Shqipëri 24-06-2024 edhe 4 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Specialist Shitjesh

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

24-06-2024

---

---


Përshkrimi

Sales Specialist - Card & Payments Department


Detyrat

 • Sales specialist should be a sales oriented person. S/he can serve as a link between clients and the bank; therefore her/his role is to contribute on generating more business for the bank to reach Retail Business Target and supporting retail staff in branches.
 • S/he defines an acquisition list for potential group of clients which should be contacted by himself or together with assigned team member and report the results on monthly bases to Department Manager.
 • Should be able to perform the business clients meeting according to the approved plan in order to achieve the defined periodically target.
 • Must be knowledgeable about banking products and services, procedures, advantages of BKT and market information.
 • Should have excellent communication and negotiation skills.
 • Must be self-organized and use time effectively.
 • Should keep good record of meetings and sales conducted.
 • Should communicate in time and with all required information to branches the sales finalized by the sales team.
 • Follows up the pending applications in branches and pending meetings with clients.
 • Supports branches to construct a list of potential clients and defines ways how to approach them more efficiently.
 • Gives scheduled feedbacks on implementation of sales activities to Retail Sales Manager.
 • Monitors the results of the promotion activities and suggests changes for future campaigns.
 • Gives proposals and input on marketing offers presented during business meetings and their better usage from the sales team.
 • Share information with other team members on bank advantages in the market and how to transmit this info to the clients.
 • Periodically monitors the market and competition development and prepares report to Retail Sales Department Manager.
 • If s/he would be appointed by the Department Manager to keep the department statistics, s/he should be able and be involved on the daily records of sales per each staff member of the department, elaborate the monthly report and collect all the needed information for quarterly performance calculation of the sales department. S/he should prepare the bonus calculation per each staff every quarter end. The individual target of this staff will be a personalized and different from the other staff due to the work load.
 • If s/he would be appointed by the Department Manager to keep the department statistics, s/he should be able and be involved on the daily records of sales per each staff member of the department, will elaborate the monthly report and will collect all the needed information for quarterly performance calculation of the sales department. S/he should prepare the bonus calculation per each staff every quarter end. The individual target of this staff will be a personalized and different from the other staff due to the work load.
 • Other tasks as assigned by the supervisor.

Kualifikimet

 • Fulfillment of the set criteria required by the bank.
 • Previous banking or sales experience is required. In special cases with Network Division Head Approval, candidate with other experiences can be considered.
 • Should have good computer knowledge.
 • University Degree, preferred social studies; marketing or business.
 • Good written and spoken English.
 • Should be able to travel in different cities in Albania.
 • Able to work individually and as part of a team.
 • Should be sales oriented person, with high energy and able to generate business for the bank.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Interested candidates are encouraged to apply through the link https://cv.bkt.com.al/candidate/job_search# or send their CV at [email protected] until 24.06.2024 by specifying the position they are applying for.

Only shortlisted candidates will be contacted.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.bkt.com.al


Banka Kombetare Tregtare BKT

BKT është banka më e madhe në sektorin bankar Shqiptar dhe ka një pozitë udhëheqëse për sa i përket termave të treguesve kryesorë të madhësisë së bankave; asetet, huatë, letrat me vlerë të investimit, depozitat dhe fitimi neto. Banka Kombëtare Tregtare ka marre gjate viteve çmime të shumta për shërbimet e saj, duke e vleresuar si Banka e Vitit nga organizata të ndryshme.

BKT konsiderohet si investitori më i madh i ekonomisë shqiptare duke mbështetur në mënyrë aktive rritjen ekonomike me anë të kreditimit për investimet në bizneset private, projektet publike dhe atyre individuale, si edhe është taksapaguesi më i madh në këtë vend duke marrë në konsideratë vlerën totale përgjatë 4 viteve të fundit. BKT u shërben klientëve të saj përmes një rrjeti 94 degësh, nga të cilat 67 janë të vendosura në Shqipëri dhe 27 në Kosovë. duke e bërë BKT-në bankën më të madhe shqiptare në rajon.

MISIONI
Misioni i BKT-së është t’u sigurojë njerëzve qetësi, lehtësi dhe mundësi në sektorin bankar.

VIZIONI
E dinë se çfarë kërkoni dhe bëjnë çmos që ju ta keni. Kjo thjesht e bën bankën e parë dhe më të mirën.


INFORMACIONE KONTAKTI