Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 91115

Financiere Durres

Durres, Shqipëri 09-07-2024 edhe 24 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Financier

Kohë e plote

---

Jo

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

09-07-2024

---

---


Përshkrimi

EME ASHENSOR GROUP SH.P.K operon në treg nga viti 2009 si distributor ekskluziv i brandit ndërkombëtar Schindler në Republikën e Shqipërisë dhe Kosovës për shitje, instalime, mirëmbajtje të ashensorëve, shkallëve dhe tapeteve lëvizëse.

POZICIONI I PUNËS: FINANCIERE


Detyrat

 • Regjistrimi dhe kontabilizimi i faturave të blerjes, shitjes në sistemin e financës;
 • Regjistrimi i veprimeve të arkës në sistemin e financës;
 • Kontrolli i saktësise së hedhjes së veprimeve me bankat dhe arkën në financë;
 • Përgatitja e raporteve ditore të gjendjes dhe levizjes së fondeve në banka/arke;
 • Rakordimi periodik i gjendjes së llogarive bankare me ato në kontabël;
 • Mirëmbajtja e listës së aseteve të kompanisë, planeve të amortizimit dhe hedhjet e veprimeve rregjistruese përkatëse në financë;
 • Kontrolli i librave të blerjeve dhe shitjeve;
 • Rakordim me palë të treta;
 • Deklarimet në sistemin tatimor online;
 • Hartimi, analizon dhe depoziton pasqyrat finaciare në organet shtetërore;
 • Siguron përputhjen e sistemit financiar te shoqerise me SKK, kërkesat e raportimit financiar dhe fiskal;
 • Krijon dhe ruan masat mbrojtëse të duhura të kontrollit të brendshëm;
 • Siguron që sistemet e të dhënave të mbahen në përputhje me standardet e përgjithshme të pranuara të auditimit.
 • Analizon fluksin e parasë, kontrollet e kostos dhe shpenzimet për të udhëhequr drejtuesit e biznesit (cash flow).
 • Suporton ne zhvillimin dhe implementimin e planit strategjik te biznesit, sistemeve operacionale, planeve te biznesit etj.
 •  Çdo detyrë tjeter që i përshtatet pozicionit të punës.

Kualifikimet

 • Të kete perfunduar studimet e larta në Fakultetin e Ekonomisë (preferohet dega Financë);
 • Të kete njohuri mbi programet kompjuterike dhe ato financiare, preferohet Alpha Web;
 • Të ketë eksperiencë pune minimalisht 5 vite;
 • Të ketë njohuri shumë të mira të gjuhës Angleze (e detyrueshme);
 • Të ketë aftësi të mira në komunikim dhe të jetë bashkëpunues/e në grup;
 • Të ketë përkushtim maksimal gjatë orarit të punës dhe të jetë i/e vëmendshëm ndaj detajeve;
 • Të jetë i/e motivuar dhe i/e përgjegjshëm gjatë orarit të punës;
 • Të mbrojë të drejtën intelektuale të kompanise dhe të gjithë informacionin që do t'i jepet ngaKompania;
 • Mosha e preferuar mbi 25 vjeç.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

ORARI I PUNËS

 • E hënë - E premte 8:00 – 17:00 (pushim dreke nga ora 12:00-13:00).
 • E shtunë 8:00 – 12:00.

VENDI I PUNËS

 Adresa: Lagjia nr.3, Sheshi Iliria, Qendra e Biznesit EGT (pallati ku ndodhet OTP Bank),Kati i 10-të, Durrës.

PAGA

 • Paga e kënaqshme dhe kushte të mira pune.
 • Mundësi rritje në karrierë në bazë të eksperiencës së fituar.

KONTAKTET

Email: [email protected] & [email protected]

Tel: +355 69 955 4550


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
EME Ashensor Group

E.M.E Ashensor Group është prodhuesi kryesor shqiptar i sistemeve të transportit siç janë ashensorët, shkallët lëvizëse dhe shëtitjet në lëvizje.

EME shet, instalon, mante dhe modernizon sistemet e transportit për pothuajse çdo lloj ndërtese në Shqipëri.

Kompania përdor në inxhinierinë më të fundit të teknologjisë, si dhe produkte të teknologjisë mekanike dhe mikroprocesore të dizajnuara dhe të testuara në mënyrë rigoroze për siguri, rehati, efikasitet dhe besueshmëri.