Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
ALKOS GROUP

One of the biggest distributors in Albania Since 2004 Import, promotion and distribution of high quality branded products are what Alkos knows best. It operates in several domestic market areas, representing different brands that have their own features. Consequently, our strategies are tailored to specific needs in terms of distribution, promotion and logistics. Following a well-thought-out selection, the brands we present in the...

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 10-12-2020 edhe 14 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Agjent Shitje
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Pak eksperience (0 - 2 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
10-12-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

AGJENTI SHITJEVE për KEY ACCOUNT, zbaton politikat e shitjes dhe marrëdhënieve me klientët, mirëmban dhe përmirëson pozicionin konkurrues të produkteve dhe të kompanisë, për të rritur shitjet dhe pjesën e tregut. Monitoron perceptimin dhe qëndrimin e klientit ndaj produkteve apo shërbimeve të ofruara. Identifikon preferencat ose kërkesat specifike të klientit dhe komunikon me kompaninë për të ofruar zgjidhje për çdo ankesë të klientit.

MBAN PËRGJEGJËSI:
Prezantimin, promovimin dhe shitjen e produkteve dhe/ose shërbimeve, klientëve potencialë, duke përdorur argumente bindëse dhe të qëndrueshme, në përputhje me politikat dhe udhëzimet. Ruajtjen e marrëdhënieve pozitive të biznesit me klientët, edhe nëse nuk realizohet shitje, për të siguruar ngritjen dhe ruajtjen e imazhit pozitiv të kompanisë dhe shitje në të ardhmen. Sigurohet per zbatimin e kontratave me klientët e rëndësishëm, në përputhje me politikat e kompanisë.

Detyrat

KRYEN DETYRA:
- Planifikon, zhvillon dhe zbaton aktivitetet e shitjes në përputhje të plotë me planin e vizitave (Route) duke siguruar takime efektive e gjithpërfshirëse, dhe mbulim periodik të klientëve sipas nevojës.
- Krijon kontakte, zhvillon dhe ruan marrëdhënie pozitive biznesi, si me klientët ekzistues, ashtu edhe me ata të rinj.
- Kryen takime prezantimi me klientët potencialë, duke ndarë informacionin e duhur rreth kompanisë dhe produktit, dhe duke ndjekur me kujdes udhëzimet mbi shitjen.
- Punon për përmirësimin dhe zhvillimin e vazhdueshëm të shitjeve përmes mbledhjes së informacionit nga tregu mbi konkurrencën.
- Qëndron i informuar në zhvillimin e tregut dhe identifikimin e iniciativave të reja.
- Kryen aktivitet marketingu në njësinë e shitjes, duke siguruar produkte në sasinë e cilësinë (pastërti, rregullsi, brenda afatit të përdorimit) e duhur, pozicionimin dhe shikueshmërinë e duhur, çmimi duhur dhe në kohën e duhur etj.
- Raporton në lidhje me realizimin e objektivave të shitjes dhe rezultatet e shitjes.

Kualifikimet

  • Studiemet e larta 
  • Eksperiencë Pune mbi 2 vjet në këtë pozicion.
  • Aftësi të mira ndërveprimi në biznes dhe shitje;
  • Aftesi te mira negociuese në mbyllje kontratash;
  • Të ketë aftësi të mira komunikimi dhe të dijë të bëhet pjesë e grupit;
  • Leje drejtimi;
  • Zona Operimit: TIRANË

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Mirëpresim të gjithë kandidatët e interesuar të dërgojnë aplikimin e tyre në adresën [email protected]

Ju informojmë se vetëm kandidatët e përzgjedhur nga dokumentacioni i tyre do të njoftohen për intervistë.

Aplikimet mbyllen më 10 DHJETOR 2020


*Të gjithë aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të lartë sipas Ligjit Nr. 9887 vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për "Mbrojtjen e të Dhënave Personale"

Fotografi


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".