Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
Megatek Albania

Megatek S.A is the biggest Do-IT-Yourself wholesale and retail store in Albania. Megatek S.A is part of Teqja Group International, a group of privately owned and anonymous Companies with long experience in the Albanian and regional market offering a vast range of products and services, ranging from mail & logistics to production of industrial materials. The group consists of the following companies: * “Teqja international...

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 25-08-2020 edhe 20 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Auditor
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
25-08-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

"Teqja Group International", perbehet nga nje grup kompanish me experiencë të gjatë prej afro 15 vitesh, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në tregun Rajonal te cilat ofrojne nje gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh që nga logjistika deri tek prodhimi i materialeve industriale. "Teqja Group" po kërkon te punesoje:

Assistant Auditor (Departamenti i Auditit te Brendshem)

Detyrat

 • Auditon dhe vlerëson veprimtarinë e kompanise sipas proceseve dhe njesive te vecanta, me qellim përcaktimin e përputhshmërisë me politikat e shoqerisë, aktet ligjore, procedurat dhe rregulloret e brendshme.
 • Njeh te gjitha manualet dhe procedurat qe rregullojne dhe mirembajne veprimtarine e njesise. Gjithashtu njeh cdo program kompjuterik qe perdoret ne kompani.
 • Percakton nivelin e rrezikut dhe faktoret qe ndikojne ne te, duke vleresuar ndryshimet e tij nga nje auditim ne tjetrin.
 • Vlereson pershtatshmerine dhe teresine e kontrolleve te brendshme, te vendosura ne procesin / njesine qe auditohet.
 • Kryen identifikimin e kontrolleve jo te mjaftueshme dhe rekomandon permiresime per kete funksion.
 • Vlereson sistemet e informacionit nese jane te pershtatshme, reale, te sakta, te shpejta e te nevojshme per drejtimin dhe kontrollin e veprimeve.
 • Identifikon mundesite operacionale per ulje te kostove, zvogelime te mundesive te gabimeve njerezore, mungeses se eficiences, mangesive dhe mungeses se efektivitetit ndaj ekzistences se kushteve qe sjellin parregullsi, duke dhene rekomandimet perkatese.
 • Harton raportin e auditimit per punen e kryer, duke pasqyruar te gjitha vleresimet, objeksionet dhe rekomandimet per procesin / njesine e audituar.  

Kualifikimet

 • Diplomuar ne Fakultetin e Ekonomise, dega Finance ose Kontabilitet me rezultate shume te mira.
 • Perben avantazh pasja e nje eksperience pune te ngjashme.
 • Integritet te larte dhe etike profesionale.
 • Aftesi te forta arsyetimi analitik per te zgjidhur problemet praktike.
 • Te jete i afte per te punuar ne afate dhe nen presion.
 • Aftesi te shkelqyera ndernjerezore dhe komunikuese, perfshire aftesi te mira te prezantimit dhe shkrimit te raporteve.
 • Njohuri te mira ne teknologjine e informacionit si paketa Microsoft Office, programet e ndryshme financiare etj.  

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Procedura e Aplikimit:

Per te aplikuar per kete pozicion, ju lutem dorezoni dokumentet e poshte permendura:

1. CV te detajuar
2. Leter Interesi tek Divizioni i Burimeve Njerezore nepermjet njeres nga menyrat si ne vijim:

 •  Me e-mail: [email protected]
 •  Duke derguar me poste ne adresen e meposhtme:
  MEGATEK S.A

Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".