Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
TIRANABANK

Tirana Bank është banka e parë me kapital tërësisht privat në Shqipëri. Ajo u themelua me 1996 dhe gjatë kësaj periudhe ka patur një zhvillim të madh, duke shtrirë degët e saj në të gjithë Shqipërinë. Sot ajo është konsoliduar në treg, duke ofruar një gamë të gjerë produktesh dhe shërbimesh, që u përgjigjen me së miri kërkesave të klienteve të saj. Tirana Bank është antare e Balfin Group dhe operon në bashkërendim me objektivat dh...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • BUL: DESHMORET E 4 SHKURTIT
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 042277684
 • Mobile:

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë

Kodi Punës: 55005 Branch Manager

Tjeter
Tirane, Shqipëri 18-06-2021 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjeter
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
18-06-2021
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Balkan Finance Investment Group, BALFIN Group, is one of the most significant and successful investment groups in the Western Balkans region. The activities of BALFIN Group include the development and management of real estate, retail, mining industry, banking, tourism, energy, logistics, etc.

TIRANA BANK, one of the leading banks in Albania and member of BALFIN Group, is seeking to welcome a proactive candidate who enjoys dealing with customers to join Kamza Branch, Tirana Area Region in the following position:

Overall Job Definition

The Branch Manager shall be responsible for the management of business development activity in branch, as well as staff development in order to achieve the qualitative and quantitative set targets; improving of customer service quality towards bank's clients.

Detyrat

Main Responsibilities:

 • Represent and promotes the Bank in its area by building and maintaining relationships with local government and business community;
 • Develops and implements action plans for the Branch so that business objectives and key performance indicators are achieved;
 • Ensures that performance of the branch is optimized through proper management of resources;
 • Assesses local market conditions and identifies current and prospective sales opportunities;
 • Locates areas of improvement and proposes corrective actions that meet challenges and leverage growth opportunities;
 • Manages relationship with key parties to improve the presence and reputation of the branch and the Bank.
 • Addresses customer and employee satisfaction issues promptly;
 • Supervises the day to day operational functions of the Bank;
 • Supervises, coaches, and develops staff on products, services, procedures, systems and banking transactions;
 • Facilitates regular team meetings focused on sales, service and product training;
 • Supports an environment that promotes high quality service to customers on order to enhance Customer Experience;
 • Ensures audit controls are followed to protect the bank from unnecessary risk and exposure;
 • Prepares performance appraisals and disciplinary notices as needed for all branch staff;
 • Adheres to high ethical standards, and comply with all rules and regulations/applicable laws;

Kualifikimet

Competencies / Skills:

 • Holds a Bachelor Degree in Economy or other related field;
 • Master degree is preferable;
 • Minimum 3 years of experience in the Banking Sector/Financial Institutions, managerial / supervising job experience are considered an advantage;
 • Very good knowledge of business know - how, market insight and networking;
 • Excellent communication, negotiation and presentation skills;
 • Very good managerial skills, coaching skills and mentoring skills;
 • Able to create a positive working environment and team spirit / people oriented Self motivated and result oriented;
 • Very good knowledge of English language in written and spoken;
 • Very good knowledge of Microsoft Office programs;

Shënime


The interested candidates can send their CV until June 18, 2021 to the link.
Please note that only applicants, who fulfill the above mentioned criteria, will be contacted. Your personal data, which are sent voluntary as a response to this job vacancy announcement, are collected and processed, manually and/or electronically, by Tirana Bank SA, in order to evaluate your compatibility with this job vacancy, are accessed only by authorized persons of the Bank and will be stored until the finalization of the candidate selection process. The subjects of personal data can exercise their rights as provided by Law No. 9887, dated on 10/03/2008 "For the Personal Data Protection", amended, at Tirana Bank SA, as well as at the Commissioner for the Right of Information and Protection of Personal Data.


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".Reklamë
Reklamë