Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.







Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.





Mirëseerdhët në duapune.com



Durres, Shqipëri 12-08-2022 edhe 3 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.






Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjeter
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
12-08-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Mektrin Motors Sh.p.k, prej 16 vitesh koncensionari më i madh në Shqipëri.

Përfaqësuesi zyrtar i markave premium Jaguar & Land Rover, Volvo Cars, VolvoTrucks, Renault Trucks dhe Volvo Penta eshte ne kerkim te "Brand Manager".

Detyrat

 • Maksimizon te gjitha mundesite qe ofron biznesi ne sektorin automotiv per te arritur rezultate sa me te larta ekonomike.
 • Pergjegjes per te realizuar te gjithe "Business Condition" qe ka kompania Mektrin Motors me Marken ne menyre qe te arrihet maksimumi i mundshem i perfitimeve ekonomike.
 • Manaxhon, trajnon dhe motivon Staff-in ne varesi ne menyre efektive dhe sigurohet qe te kete nje nivel shume te larte sherbimi tek klientet.
 • Detyre themelore eshte ngritja dhe promovimi i imazhit te Kompanise dhe Markes.
 • Te jete ekspert i tregut duke marre njohuri te te gjithe treguesve kryesore dhe te dhenave qe lidhen me sektorin e automobilave, konkurencen dhe ekonomine.
 • Koordinon dhe manaxhon aktivitetin ne showroom per te dhene nivelin me te larte te sherbimit dhe permbushjen e te gjithe standardeve te markes.
 • Pergjegjes per kujdesin e te gjitha mjeteve te shitjes te jene ne gjendje te plote pune duke perfshire Terminalet Kompjuterike, CRM, konfigurimet e duhura te postes elektronike, webpage, broshurat e produkteve dhe cdo material tjeter te lidhur me aktivitetin.
 • Siguron nje ambjent te showroom ne gjendje perfekte, staff-i ne varesi te respektoje orarin e punes dhe zbatimin e kodit te veshjes ne fuqi.
 • Siguron qe i gjithe staff-i eshte plotesisht i trajnuar sipas kerkesave te Markes dhe ka kryer te gjithe trajnimet online te detyrueshme.
 • Siguron perputhshmeri maksimale me standardet e brand-it qe perfaqeson dhe gjithashtu siguron se i gjithe stafi ne varesi eshte ne dijeni dhe zbaton standardet me perpikmeri maksimale.
 • Ndihmon drejtuesit e kompanise dhe te Burimeve Njerzore ne procesin e Bonuseve, pagave, largimin dhe marrjen e Staff-it te ri.
 • Analizon si eshte pozicionuar Marka ne tregun vendas dhe kristalizon "target-group" te klienteve qe do synohen nga kjo Marke.
 • Mat dhe raporton performacen e te gjithe fushatave te marketingut dhe arritjen e qellimeve te tyre (ROi dhe KPi).
 • Pershtat ecurine e kompanise rreth drejtimit, zgjedhjeve dhe strategjive te pergjithshme te Markes.
 • Monitoron dorezimin e produktit dhe reagimet e klienteve mbas shitjes.
 • Monitoron tendencat e tregut, kerkimin e tregut dhe aktivitetin e konkurenteve ne menyre qe te identifikohen mundesi dhe pika kyce zhvillimi.
 • Monitoron dhe kujdeset per Databaze te te dhenave per klientet potenciale, Test Drive dhe Klientet ekzistues te Markes (manuale dhe ne sistem NAV).
 • Perfaqeson nivelin me te larte qe mban mardhenie korrekte dhe profesionale me perfaqesues te Markes dhe organizma te tjere te lidhur me te.

Kualifikimet

 • Diplome Universitare ne Inxhinieri ose Ekonomi/Manaxhim/Marketing.
 • Njohuri shume te mira te automjeteve dhe sektorit automotiv ne teresi.
 • Eksperience ne sektorin automotiv ne pozicion te ngjashem.
 • Te zoteroje shume mire gjuhen Angleze.
 • Te kete aftesi organizative dhe ne manaxhimin e Staff-it.
 • Aftesi shume te mira ne shitje dhe arritjen e objektivave.
 • Njohuri te mira ne fushen e marketingut.
 • Aftesi te mira komunikimi dhe punes ne grup.
 • Pozitiv, entuziast dhe sipermarres.
 • I matur, i besueshem dhe profesional ne mardhenien e punes.
 • Njohuri shume te mira te programeve baze kompjuterike: Paketa Office, Outlook, Windows etj.
 • Te zoteroje Leje Drejtimi te klasit B.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Transporti nga Durresi eshte i siguruar nga kompania. Per te aplikuar per kete pozicion pune duhet te dergoni CV-ne tuaj me subjekt "Brand Manager" ne adresen e emailit: [email protected]

Adresa: Autostrada Durres-Tirane, KM 6, Durres


Per me shume info mbi Mektrin Motors vizitoni faqen tone www.mektrin.al ose na ndiqni ne rrjetet tona sociale.


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.



Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".






Mektrin Motors

Mektrin Motors shpk eshte perfaqesuesi zyrtar ne Shqiperi per disa nga brandet me prestigjioze si Jaguar, Land Rover, Volvo Car, Volvo Trucks dhe Renault Trucks. Me nje eksperience shumevjecare ne treg, Mektrin Motors eshte lider per segmentin e automjeteve premium duke ofruar nje pakete te plote sherbimesh per klientet e saj, duke i mundesuar jo vetem makinen e tyre te endrrave,por edhe nje game te gjere sherbimesh pas shitjes. Of...

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë