Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 72698

Civil Engineer

Tirane, Shqipëri 20-12-2022 edhe 13 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjeter

Kohe e plote

Pak eksperience 0 - 2 vite)

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

20-12-2022

---

---


Përshkrimi

We are looking for an experienced, driven civil engineer with a wealth of industry knowledge. To ensure success, the ideal candidate should be comfortable splitting their hours between the office, on-site visits, and attending council meetings.

The civil engineer should be a critical thinker and have sound subject knowledge of mathematics and physics to identify and solve engineering problems. You must also possess a certain level of creativity in order to present innovative solutions and improvements to technical processes.


Detyrat

Responsibilities:

 • Developing detailed designs.
 • Doing feasibility assessments and site inspections.
 • Preparing and implementing project plans.
 • Researching and providing estimates for projects.
 • Reviewing government regulations and ordinances.
 • Monitoring and optimizing safety procedures, production processes, and regulatory compliance.
 • Making recommendations or presenting alternative solutions to problems.
 • Confidently liaising with clients and other professional subcontractors.
 • Project management duties (e.g. managing budgets, resources, and deadlines; acquiring and compiling quotes, etc.).

Kualifikimet

Requirements:

 • Bachelor’s degree in civil engineering or related field, accredited by the Institution of Civil Engineers.
 • Registration/Licensure as a professional engineer may be required.
 • A minimum of 5 years of industry knowledge may be strongly desired.
 • Familiarity with design software, such as Autodesk, AutoCAD Civil 3D, and MicroStation.
 • Knowledge of map creation software and photo imaging software.
 • Strong analytical and critical thinking skills, with a high level of accuracy in calculations and design.
 • Excellent time management skills to ensure project deadlines are met.
 • Leadership skills to effectively manage a diverse group of professionals working on one project.
 • Ability to coordinate more than one project at a time.
 • Know the Italian language

Please send your CV at [email protected]


Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Techision Shpk

Techision është një kompani teknologjie në zhvillimit të softuerit, Devops dhe Implementimeve të Sigurise,  me dy departamente kryesore, R&D që punon në zgjidhjet bazë dixhitale të zhvilluara në shtëpi dhe 
Departamentin e Zhvillimit të Biznesit dhe Dixhitalizimit që punon në projekte specifike, personalizuara, që zgjasin nga 4 deri në 9 muaj.

Gjithashtu ofron realizimin ne co-sourcing te aktivteteve administrative, operacionale, 
logjistike me nie staf te specializuar dhe me eksperience ne sektoret retail, operator logjistike, e-media, sherbime, prodhimi dhe ndertim. 
Keto aktivitete suportohen nga ekspertiza e kompanise ne platformat dixhitale, 
ne staqet teknologjike me kompetitive ne treg si dhe nga nje grup ekspertesh ne ekonomi, 
ne teknologjine e infomracionit dhe ne dixhitalizimin e proceseve te biznesit.