Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 72710

Data Analyst

Tirane, Shqipëri 30-12-2022 edhe 23 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Administrator te dhenash

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

30-12-2022

---

---


Përshkrimi

GET THIS OPPORTUNITY!


Data Analyst  

 Purpose of Position:

 Responsible for analyzing the costumer behavior during all his lifecycle, by segment of costumers with purpose of fostering customer loyalty and increasing his lifetime value. Consequently, increasing companies’ revenue.

 

Main Duties

 

 • Identify actionable insights working on large structured and unstructured data sets.
 • Design machine learning models to identify threats and opportunities of a customer lifecycle.
 • Actively participate in the design and creation of new campaigns.
 • Conduct post analysis of the campaigns by comparing to expected performance and propose changes if necessary.
 • Work on data analytics to prepare different reports for higher management.
 • Build automated alert reports in case of unexpected deviations in customer value and activity.
 • Translate insights into business-friendly presentations
 • Other duties as requested from the supervisor.

 

 Skills

 

 • Knowledge and experience in SPSS Statistics & Modeler, SQL, R, Python, MS Office applications.
 • English Language well spoken and written.

 

 Experience

 

 • At least 1 year of previous experience in this area.

 

 Education

 

 • University Degree in IT, Statistics, Mathematics, Economics.

 

 

Interested candidates should apply through [email protected]

 

Deadline of application is November 30th, 2022.

 

We will be glad to interview all candidates selected from the CV screening.

 

HR GROUP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Albtelecom

Kompania ALBtelecom, e krijuar në vitin 1912, menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë dhe e liçencuar për ofrimin e telefonisë fikse dhe të internetit në vitin 1992 nga Enti Rregullator i Telekomunikacionit (ERT), vazhdon të jetë pjesë e pandashme dhe zgjedhja e parë e komunikimit të shqiptarëve. Eagle Mobile, një markë brenda kompanisë ALBtelecom . Eagle Mobile brenda kompanisë ALBtelecom, u vjen në ndihmë konsumatorëve, të cilët dëshirojnë të kenë të gjitha shërbimet dhe produktet e telefonisë dhe të internetit të inkorporuara.

Misioni:
Të kombinojmë teknologjinë dhe stilin e jetesës për ta pasuruar dhe lehtësuar jetën e klientëve tanë.

Vizioni:
ALBtelecom do të bëhet zgjedhja e parë për çdo shqiptar, duke harmonizuar besueshmërinë që lartësohet nga marka e tij historike me ofrimin e produkteve inovative dhe eksperiencën më të mirë konsumatore.

Vlerat:
Drejtësi, Inovacion, Orientim drejt Njerëzve, Shkathtësi, Qëndrueshmëri, Reputacion, Punë me Zemër


INFORMACIONE KONTAKTI