Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 30-09-2022 edhe 1 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjeter
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
30-09-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Decentralisation and Local Regional Development Unit

Co-PLAN is a non-profit organisation aiming to contribute to sustainable development through good urban and regional governance, tackling key environmental issues, promoting civil society, policy influencing, and promoting community participation since 1995. At the core of Co-PLAN's activity is working with people and institutions to foster tangible social transformation and positive change on the ground by inducing change-driving knowledge in our society for smart management of our habitat. Co-PLAN fulfils its mission through pilot activities and advisory services financed by national and international institutions and direct involvement with communities, local government units and other non-governmental organisations in urban and regional management, environmental management, and municipal finance. Co-PLAN is announcing a vacancy for an Expert in Local Finances in the "Decentralisation and Local Regional Development Unit" (hereinafter the Unit).

Detyrat

Main duties and responsibilities include:

 • Engage in current projects covered by the Unit, in administrative and content-related tasks;
 • Contribute to the preparation of analysis and reports in the fields of economy and finances;
 • Contribute to the continuous improvement and enrichment of databases;
 • Organise and/or participate in activities (workshops, technical meetings etc.);
 • Contribute to Units research activities (such as desk research, surveys etc.);
 • Contribute to generating visual materials (graphics, informative images, etc.);
 • Contribute to the conceptualization and writing of project proposals.

Kualifikimet

Qualifications and skills:

 • Bachelor's and/or Master's degree in one of the following fields: economics, business administration or related fields;
 • Sharp analytical skills and proven ability to engage dataset management, data processing and analysis;
 • Very good English language knowledge, both written and spoken;
 • High quality of document writing in Albanian and Albanian;
 • Good organisation and facilitation skills for conferences, meetings, and workshops;

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Application procedure

To apply for this position, please send the following:

 • A cover letter expressing your interest (written in English);
 • A CV (in English);
 • A copy of your academic diplomas;
 • A document to prove the level of knowledge of the English Language (Diploma, Certificate, etc.).

Applications deadline: September 30, 2022, at 17:00h.

All applications are to be sent to: [email protected]

 

Co-PLAN is an equal rights and opportunities, employer. Only those who fulfill the requirements specified in this Terms of References are encouraged to apply. Only short-listed candidates will be contacted for this stage of the selection process.

Co-PLAN, Instituti per Zhvillimin e Habitatit

Co-PLAN, Instituti për Zhvillimin e Habitatit është një organizatë jofitimprurëse që ka kontribuar në zhvillimin e qëndrueshëm, në qeverisjen e mirë urbane dhe rajonale, duke trajtuar çështjet kyçe mjedisore, zhvillimin e shoqërisë civile, si dhe duke ndikuar politika dhe promovimin e pjesëmarrjes së komunitetit që nga viti 1995. Në thelb të aktivitetit tonë është puna me njerëzit dhe institucionet, për të nxitur transformim të pre...

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë

Aplikim nëpërmjet email-it
Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".