Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 75768

Financier/e

Tirane, Shqipëri 10-04-2023 edhe 17 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Financier

Kohe e plote

Pak eksperience 0 - 2 vite)

Po

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

10-04-2023

---

---


Përshkrimi

FOREST Sh.a. është një kompani që operon prej më shumë se një dekade në tregun shqiptar.
Kompania ka si fokus kryesor importimin e pajisjeve dhe veglave të punës që përdoren në mirëmbajtjen dhe trajtimin e pyjeve, të pemëve, të kopshteve, të lëndinave, të sipërfaqeve të gjelbra dhe më shumë. Po kërkojmë kandidatin/en e duhur për pozicionin e Financës.


Detyrat

 • Regjistrimi i veprimeve financiare në kontabilitet (Fatura, Blerje, Importe, Arka, Banka) në programin Financa 5;
 • Mbajtja e llogarive dhe të dhënave kontabël;
 • Kontroll i veprimeve të financës dhe rakordim;
 • Raportim dhe rakordim periodik të furnitorëve, klientëve etj;
 • Llogarisin të dhëna financiare, statistikore dhe të dhëna të tjera numerike;
 • Plotësojnë libra të kontabilitetit dhe ruajnë të dhënat përkatëse;
 • Kryejnë faturime të ndryshme sipas procedurave të paracaktuara;
 • Bëjnë deklarimet online të taksave dhe tatimeve të subjektit;
 • Kontrollojnë saktësinë e faturave dhe dokumentacionit të organizatës;
 • Rakordojnë me furnitorët dhe kryejnë pagesat me bankat për ta;
 • Përditësojnë veprimet me bankat dhe arkat;
 • Kryejnë llogaritjen dhe regjistrimin e pagave dhe përgatitjen e tyre për pagesë;
 • Regjistrojnë të dhëna statistikore dhe financiare në bankë apo në institucione të tjera financiare;
 • Përgatisin analiza dhe raporte financiare;
 • Mbajtje me saktësi e rregjistrimeve të subjektit në Self Care dhe E-Filling 

Kualifikimet

 • Të ketë përfunduar studimet në Fakultetin Ekonomik (preferohet diplomë universitare në profilin Financë dhe Kontabilitet);
 • Të ketë pak eksperiencë pune si Financier/e;
 • Të ketë njohuri mbi legjislacionin fiskal;
 • Të ketë njohuri të mira të programeve të paketës Microsoft Office si dhe të programit FINANCA 5;
 • Të ketë aftësi të mira ndërpersonale dhe komunikimi;
 • Të karakterizohet nga ndershmëria, integriteti, konfidencialiteti dhe korrektësia.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Të interesuarit duhet të dergojnë CV-të e tyre tek [email protected]


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
FOREST SHA

FOREST SHA