Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
ALBANIA BAY MARINA

The project of Albania Bay Marina provides the construction of the first modern marina and real estate investments in Albanian coast. The project is placed in the city of Durrës, the second city after Tirana, the capital of Albania. Durrës is the biggest commercial port of south-west Balkans.

The project of Albania Bay Marina is positioned as a strategic choice for the future tourism development of the city in itself and...

INFORMACIONE KONTAKTI

  • ETC building, 13th floor, Office 3/11, Tirana Albania
  • Tirane, Shqipëri
  • Tel:
  • Mobile: +355696012605

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë

Kodi Punës: 47651 Financiere

Financier
Tirane, Shqipëri 21-08-2020 edhe 16 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Financier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
21-08-2020
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Kompania Albania Bay Marine është në kerkim të një Financere e cila do të asistojë në mbikqyrjen e  funksioneve të menaxhimit të departamentit të financave dhe kontabilitetit, ndihmon në përgatitjen e planeve strategjike, buxheteve dhe parashikimeve financiare dhe kontrollon në përgjithësi sistemet e menaxhimit financiar, organizon dhe drejton proceset financiare duke u përkujdesur për përmiresimin e proceseve ekzistuese.

Detyrat

• Të mbikqyri dhe të mbajë nën kontroll tërsinë e sistemit financiar/kontabël të shoqërise;
• Të krijojë dhe te mbaj nen kontroll procedurat e hedhjes se të dhenave në programin kontabel;
• Analizon dhe sygjeron rekomandime për të rritur në mënyrë strategjike performancën financiare.
•Të mbikqyri në vazhdimësi dhe me përpikmeri proceset financiare, të kryej analiza/kontrolle të rregullta të faturimeve & pagesave te klientëve duke evidentuar klientët me probleme në likuidime; të mbaj raportet me klient-furnitor për ceshtjet financiare.
• Harton dhe përpilon analize të saktë të buxheteve, trendet financiare dhe parashikimet.
• Krijon dhe ruan marrëdhënie të forta me drejtuesit e lartë në mënyrë që të identifikojë nevojat e tyre.
• Të sigurojë që dokumentacioni të arkivohet në mënyrë korrekte me të gjitha të dhënat e nevojshme për të maksimizuar eficencën e departamentit të financës (dosje përkatëse të klient/furnitoreve, arkës/bankës, të punonjësve dhe listpagesave, të aseteve etj);
• Të siguroj që dokumentacioni të arkivohet në mënyrë korrekte dhe që kontrollet e brendshme të jenë efektive dhe të sigururoje përputhshmërinë me organet shtetërore dhe lokale, ligjeve të aplikueshme, rregullatorët dhe rregullat për raportimin financiar dhe taksave.

Kualifikimet

• Të ketë mbaruar arsimin e lartë në Fakultetin Ekonomik, dega Financë;
• Të njohë shumë mirë të kontabilitetit dhe Finance 5;
• Të ketë njohuri shumë të mira të legjislacionit fiskal;
• Të ketë njohuri shumë të mira të planifikimit dhe zhvillimit të problemeve ekonomiko- financiare;
• Të ketë eksperiencë pune mbi 5 vjet;
• Të ketë njohuri shumë të mira të gjuhës angleze.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Kandidatët e interesuar mund të aplikojnë duke dërguar CV-në me foto bashkangjitur në adresën:

[email protected]

Suksese!


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".