Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 19-01-2022 edhe 1 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier Mekanik
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
19-01-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

AGIKONS sh.p.k është një nga kompanitë lider në fushën e ndërtimit në Shqipëri, e cila dallohet për standardet dhe cilësinë e punimeve me çmimet më konkuruese në treg. Themeluar që në vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumë projekte të suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranë), ''Marea Resort'' (Kavajë), ''Tarraca e Ullijve'' (Dhërmi), ''Plazhi i Gurtë'' (Qeparo), ''Bougainville Bay'' (Sarandë) si edhe ''Meshtekna'' Brezovice. 

Kompania po kërkon të zgjerojë stafin e saj në ''Departamentin Makinerive & Transportit'', në pozicionin: Inxhinier Mekanik Përshkrim i Përgjithshëm
Inxhinieri Mekanik do të jetë përgjegjës për mbarëvatjen e mjeteve të transportit në fushën e ndërtimit.

Detyrat

Inxhinieri Mekanik do të jetë përgjegjës për

 • montimin, eliminimin e defekteve gjatë montimit, mirëmbajtjen, riparimin e makinave sëbashku me komponentët e tyre si edhe të pajisjeve mekanike të makinerive.
 • Garanton funksionimin e makinerive të gërmimit, ngarkimit të dherave dhe makinerive të tjera me funksion shtyrje, nivelim e ngjeshje dherash apo shpim toke.
 • Harton vlerësime të detajuara të sasive dhe kostove të materialeve të punës që janë të nevojshme, sipas specifikimeve përkatëse.
 • Monitoron aspektet teknike për shfrytëzimin, mirëmbajtjen dhe riparimin e makinave dhe mekanizmave mekanike, objekteve dhe komponentëve për të siguruar performancë të kënaqshme dhe pajtueshmërinë me specifikimet sipas rregulloreve.
 • Zhvillon dhe monitoron zbatimin e standardeve të sigurisë dhe të procedurave të punës.
 • Siguron që pajisjet e punës të jenë në përputhje me specifikimet e projektit dhe me standardet e sigurisë.
 • Zbaton rregullat e sigurimit teknik dhe te mbrojtjes së mjedisit.
 • Mban dokumentacionin e nevojshëm mbi problemet teknike dhe organizative për punën e bërë.
 • Manaxhon Ekipin e Servisit.  

Kualifikimet

 • Të ketë Diplomë Universitare (baxhelor dhe master) në Inxhinieri Mekanike,
 • Të kenë eksperiencë të mëparshme pune minimumi 5 vjet.
 • Të ketë licensë profesionale.
 • Të zoterojë Paketën Office.
 • Të ketë aftësi të mira komunikuese dhe manaxheriale.  

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Aplikantët e interesuar mund të dërgojnë CV-të e tyre në adresën email: [email protected]

Kontakt: 068 40 52 085.

Adresa: Blloku Rezidencial "Kodra e Diellit", A0/1. Tirane, Albania. 

Të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr. 9887 , date 10.03.2008 i ndryshuar, vendosur nga Kuvendi i Shqipërisë për "Mbrojtjen e të Dhënave Personale". 


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


Agikons

''Agikons'' sh.p.k është një nga kompanitë lider në fushën e ndërtimit në Shqipëri, e cila dallohet për standardet dhe cilësinë e punimeve me çmimet më konkuruese në treg. Themeluar që në vitin 1996, Agikons ka krijuar dhe zbatuar shumë projekte të suksesshme si: Kodra e Diellit 1&2 (Tiranë), ‘’Marea Resort’’ (Kavajë), “Tarraca e Ullijve” (Dhërmi), “Plazhi i Gurtë” (Qeparo), “Bougainville Bay” (Sarandë) si edhe “Meshtekna” Brez...

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Kontakto Agikons në WhatsApp Punët aktive të kompanisë