Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 28-01-2022 edhe 7 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier Telekomunikacioni
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
28-01-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Get this opportunity!

Network Monitoring Specialist
Purpose of Position:

 • Real time alarm monitoring and initiate troubleshooting process for all the GSM, Fix and IT Networks, System and equipment

Detyrat

Main Tasks

 • Notify all related parts for all the faults via phone, e-mail, and trouble ticket
 • Establishes crisis calls and calls in the appropriate and management when necessary
 • Provides a shift handover for the oncoming shift and managers
 • Informing network failures and service outage to relevant people in the company
 • Provide report to internal related parties and external contractors
 • Provides a shift handover for the oncoming shift and managers
 • Performs Quality
 • Control checks on results of production processes to ensure accurate report generation
 • Informing network failures and service outage to relevant people in the company

Kualifikimet

Skills

 • Understanding of RADIUS, DNS, firewall, packet captures, VM, TCP/IP, VLAN, WLAN, VPN and WIFI protocols and technologies.
 • Good knowledge of methods for delivering telecommunication services like LAN L2/L3, Ethernet SDH etc.
 • Very Good knowledge of English language
 • Able to work under pressure
 • Able and willing to work in team
 • Availability to work with shifts

Experience

 • 1 year of experience in telecommunications industry.

Education

 • University degree in Telecommunication Engineering, Electronic Engineering or IT.
  Interested candidates should apply through www.albtelecom.al.

Shënime


Deadline of application is 28th January 2022.

We will be glad to interview all candidates selected from the CV screening

HUMAN RESOURCES AND ADMINISTRATIVE AFFAIRS DEPARTMENT


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


Albtelecom

Kompania ALBtelecom, e krijuar në vitin 1912, menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë dhe e liçencuar për ofrimin e telefonisë fikse dhe të internetit në vitin 1992 nga Enti Rregullator i Telekomunikacionit (ERT), vazhdon të jetë pjesë e pandashme dhe zgjedhja e parë e komunikimit të shqiptarëve. Eagle Mobile, një markë brenda kompanisë ALBtelecom . Eagle Mobile brenda kompanisë ALBtelecom, u vjen në ndihmë konsumator...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Albanian Telecommunication Center, Autostrada Tirane - Durres, Km7, Kashar
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: +35542291690
 • Mobile: +355672061741

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë