Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 09-06-2022 edhe 17 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Tjeter
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Mesatare (3 - 10 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
09-06-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

"ITE Grup" paraqitet në tregun shqiptar si një nga firmat kryesore për materiale elektrike, pajisje elektronike dhe telekomunikacionit.  "ITE Grup" në rolin e distributorit në Shqipëri, është përfaqësuese e firmave nga më prestigjiozet në botë. Partnerët tanë të rëndësishëm janë: "Schneider Electric", "Philips","General Electric", "Vimar", "Bosch" etj.   "ITE Grup" eshte duke kerkuar nje  Përfaqësues shitjesh
për tu bërë pjesë e stafit te saj.
Përmbledhja e Pozicionit: Puna e përfaqësuesesit të shitjes, konsiston në ofrimin e shkëlqyer të shërbimit ndaj klientëve, shitjen e produkteve dhe shërbimeve, ndjekja e proçeseve të punës siç është e përcaktuar në udhëzimet e shitjeve dhe politikat të kompanisë, kryerjen e aktiviteteve të shitjes me qëllim përmbushjen e nevojave të klientit dhe arritjen e objektivave të paracaktura të shitjes.

Detyrat

 • Informon klientët mbi produktet dhe shërbimet që ofron kompania;
 • Ofron sherbim te shkëlqyer tek klientët;
 • Ndjek proceset e punës sic përcaktohet në udhëzimet e shitjeve dhe politikat tregtare;
 • Bashkëpunon me sektorë të tjerë brenda kompanisë për të mundësuar kryerjen e sukseshme të procesit të shitjes sic përcaktohet në rregulloret dhe politikat e shitjeve;
 • Kryen aktiviteteve të shitjes me qëllim përmbushjen e nevojave të klientëve arritjen e objektivave të paracaktuara të shitjes;
 • Ndjek kërkesat e pazgjidhura të klientëve duke i adresuar ato tek sektorët përkatës në kompani;
 • Njohjen, dokumentimin dhe lajmërimin e supervizorëve rreth ndodhive dhe cështjeve problematike të ngritura nga klientët ose nga vetë punëmarrësi.

Kualifikimet

 • Të zotërojë diplomë universitare, preferohet Inxhinieri Elektrike;
 • Ekperiencë pune mbi 2-vjet në fushën e shitjeve, (eksperienca në fushën e materilave elektrike përbën avantazh);
 • Aftësi të shkëlqyera komunikimi dhe shitjeje;
 • Paraqitje profesionale dhe të jetë i/e orientuar drejt shërbimit të klientit;
 • Të jetë person energjik dhe i/e motivuar; Përdorimi i paketës Microsoft Office përbën avantazh.
 • Aftësi të tjera: Të jetë përson i motivuar dhe ambicioz;
 • Të ketë sensin e tregtisë dhe të jetë i orientuar drejt shitjes;
 • Të jetë i aftë që të punojë nën presion;
 • Të jetë i përgjegjshëm dhe i pavarur ndaj marrjes së vendimeve.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Për te aplikuar për këtë pozicion, ju lutem dergoni CV të detajuar prane Departamentit te Burimeve Njerezore me email: [email protected]  


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


ITE Grup sh.p.k

“ITE Grup” paraqitet në tregun shqiptar si një nga firmat kryesore për materiale elektrike, pajisje elektronike dhe telekomunikacionit. “ITE Grup” në rolin e distributorit në Shqipëri, është përfaqësuese e firmave nga më prestigjiozet në botë.Partnerët tanë të rëndësishëm janë: “Schneider Electric&rdq...

INFORMACIONE KONTAKTI

 • Autostrada Tirane-Durres, Km5 Mbrapa QTU
 • Tirane, Shqipëri
 • Tel: 00355 4 4538 449
 • Mobile: 00355 4 4538 440

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë