Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 72745

Postpaid Collection Specialist

Tirane, Shqipëri 10-12-2022 edhe 3 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjeter

Kohe e plote

---

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

10-12-2022

---

---


Përshkrimi

Do you find yourself suitable?


Postpaid Collection Specialist

 

Purpose of Position:

 

Responsible in managing all stages of collection of postpaid receivables portfolio by attaining desired performance in the cost-effective manner which should be profitable for the organization.

 

 

Main Duties

 

 • Design and implement processes, procedures, and manuals, and monitor all collection activities thus ensuring completion within required timeframe and in compliance to internal policies
 • Investigate, analyze, and develop roadmap for increase of bad debt recovery ratio at late stage
 • Reach cash collection goals and activity KPIs while retaining valued customers, communicate with customers/ partners in a professional and tactful manner for the purposes of solving past due payment problems with expedience
 • Responsible to develop and propose new processes of collection and dunning to estimated and selected accounts with potential - net recovery rate
 • Establish and maintain effective and cooperative working relationships with eternal debts agencies & legal entities
 • Develop strategies and models for optimizing bad debt portfolio
 • Develop and optimize the process of delivering original documents by Archive agents in accordance with cessionary agreements
 • Responsible for leading multiple cross-functional teams to establish business process efficiencies and accountability for reducing delinquency for assigned accounts
 • Perform various duties in designing & running weekly/ monthly reports on collection of post-paid and out of billing customer accounts
 • Enlist the efforts of senior management when necessary to accelerate the collection process
 • All other duties requested by the direct supervision related to department need.

 

Skills

 

 • Very good analytical skills and accuracy.
 • Team spirit, ability to work under stress and meet deadlines.
 • Very good communication skills very good command of English.
 • PC proficiency esp. in the Company Postpaid Systems and excel.

 

 

 

 

 

 

Experience

 

 • At least 2 years of previous experience in similar fields

 

 

Education

 

 • University Degree preferable in Economics

 

 

Interested candidates should apply through [email protected] or [email protected]

 

Deadline of application is November 30th, 2022.

We will be glad to interview all candidates selected from the CV screening.

 

 

HR GROUP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
Albtelecom

Kompania ALBtelecom, e krijuar në vitin 1912, menjëherë pas shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë dhe e liçencuar për ofrimin e telefonisë fikse dhe të internetit në vitin 1992 nga Enti Rregullator i Telekomunikacionit (ERT), vazhdon të jetë pjesë e pandashme dhe zgjedhja e parë e komunikimit të shqiptarëve. Eagle Mobile, një markë brenda kompanisë ALBtelecom . Eagle Mobile brenda kompanisë ALBtelecom, u vjen në ndihmë konsumatorëve, të cilët dëshirojnë të kenë të gjitha shërbimet dhe produktet e telefonisë dhe të internetit të inkorporuara.

Misioni:
Të kombinojmë teknologjinë dhe stilin e jetesës për ta pasuruar dhe lehtësuar jetën e klientëve tanë.

Vizioni:
ALBtelecom do të bëhet zgjedhja e parë për çdo shqiptar, duke harmonizuar besueshmërinë që lartësohet nga marka e tij historike me ofrimin e produkteve inovative dhe eksperiencën më të mirë konsumatore.

Vlerat:
Drejtësi, Inovacion, Orientim drejt Njerëzve, Shkathtësi, Qëndrueshmëri, Reputacion, Punë me Zemër


INFORMACIONE KONTAKTI