Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.com
AT Consulting Shpk

AT Consulting shpk eshte themeluar ne 2013 dhe eshte e specializuar ne ofrimin e konsulences mbi proceset e biznesit, optimizimin e procedurave che praktikave operacional te klienteve te saj, identifikimin e oportuniteteve dhe aspekteve qe mund te dixhitalizohen me ndihmen e sistemeve te informacionit dhe teknologjise se informacionit si dhe ofrimin e praktikave dhe standarteve te tregut ne realizimin e operacioneve te nje organiza...

INFORMACIONE KONTAKTI

--- Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë
Tirane, Shqipëri 06-05-2021 edhe 26 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Inxhinier Mekanik
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
Pak eksperience (0 - 2 vite)
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
06-05-2021
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

Il Manuale di Officina serve alle officine specializzate per il ricambio, smontaggio e manutenzione dei automobile.

L'obiettivo del processo di lavoro è la creazione e la documentazione di immagini utilizzate nei manuali tecnici di officina, che servono da guida di riferimento per meccanici e clienti durante un processo di assistenza. Queste immagini illustrano le  fasi di una procedura di smontaggio e rimontaggio dei pezzi di ricambio dei veicoli.

Detyrat

 • Redazione manuali di officina Il lavoro e quello di occupare dell'analisi, redazione e creazione grafiche per procedure di smontaggio e rimontaggio automotive dei modelli;
 • Tramite il programma Catia Composer si analizza un modello 3d per comprendere tutti i passi che l'officina deve prendere per cambiare un determinato pezzo meccanico; 
 • In questa procedura vengono consultati anche documenti precedenti e altri materiali per aiutare il redattore tecnico.

Kualifikimet

 • l candidato ideale sarebbe qualcuno con una precedente esperienza nella progettazione grafica, qualcuno che abbia una conoscenza nella progettazione di illustrazioni, foto e disegni in generale;
 • La conoscenza e la formazione in Ingegneria Meccanica / Meccatronica;
 • Il candidato deve avere una conoscenza intuitiva delle parti e delle loro funzioni in quanto è utile nella creazione della grafica e nella logica di assemblaggio ;
 • Laurea in Ingegneria meccanica, Meccatronica Esperienza con i programmi 3d (Autocad, Solidwork, ecc.) ; 
 • Esperienza con i disegni tecnici;
 • Buona conoscenza meccanica delle automobili;
 • Conoscenza della lingua Inglese e Italiana;
 • Buona autonomia operativa;
 • Problem Solving ;
 • Produttivo e flessibile.

 

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Per candidarsi inviare il vostro curriculum via mail indirizzo : [email protected]


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".