Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 75911

Redattore Prezzari

Tirane, Shqipëri 14-04-2023 edhe 21 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Tjeter

Kohe e plote

Mesatare 3 - 10 vite)

Jo

Jo

Rroga mujore: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

000000 ALL

14-04-2023

---

1


Përshkrimi

LIFE sh.p.k,

Libri Informazione Formazione Educazione, societa leader nel settore dell'editoria professionale specializzata nella pubblicazione, vendita e distribuzione, per corrispondenza o per mezzo di canali telefonici o digitali di prodotti in abbonamento come libri, riviste e corsi di formazione in ambito medico-scientifico e giuridico.

Posizione: Redattore Prezzari

Dipendenza gerarchica: Amministratore Delegato

Key contact:
Inside the company: Redazione, grafici, amministrazione, procurement
Outside the company: clienti, fornitori

Scopo della posizione: coordina la realizzazione del prodotto editoriale dei prezzari supervisionando le variefasi di lavorazione dall'ideazione del progetto alla stampa.

Business Unit: Libri

Mansioni e responsabilità:

• Analizza e ricerca informazioni relativamente ai prodotti di edilizia rispetto a prezzi di mercato alivello nazionale;
• Editing: raccolta del materiale, revisione testi e proposte di correzioni, redazione e verificadescrizioni elenco prezzi;
• Aggiornamento e gestione banca dati prezzi;
• Collabora con il gruppo interno di redazione;
• Gestisce i rapporti con collaboratori esterni;
• Gestione altre attività inerenti o conseguenti le responsabilità di cui ai precedenti punti.

Competenze tecniche:

• Formazione preferibilmente in ambito tecnico (ingegneria, architettura, geometra);
• Preferibile conoscenza pregressa nell’elaborazione di computi metrici;
• Preferibile la conoscenza di BIM• Ottima conoscenza del pacchetto office (Power Point, Excel, Word);

Competenze inter/intrapersonali:

• Eccellenti doti organizzative;
• Elevato grado di autonomia;
• Ottime doti comunicative e relazionali;
• Problem Solving;
• Elevato livello di flessibilità.

Orario di lavoro: 08:00 - 17:00

Contratto regolare secondo la legislazione albanese
Ottima retribuzione

Mandate il curriculum nella mail: [email protected]/ [email protected]

Solo i candidati in linea verranno contattati telefonicamente.

Indirizzo: Rr. Barrikadave, p. Galeria e Tiranes, nr. 6, (ish kinema 17 Nentori)
Facebook: LIFE Sh.p.k.
Instagram: lifeshpk
LinkedIn: LIFE shpk
Web: www.life.com.al
Tel. +355 4 4813176
Cel. 0694046002


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".
LIFE

“LIFE” është libraria e parë dedikuar profileve mjekësore, e cila sjell për studentët dhe profesionistët e shëndetësisë në vend botimet më të fundit dhe titujt më të njohur të dalë në qarkullim në vitet e fundit.

Nëse më parë studentët e mjekësisë në Shqipëri por edhe profesionistët e kishin të vështirë, në mos të pamundur të shtinin në dorë vëllime prestigjioze. “LIFE” e ofron tashmë këtë mundësi posaçërisht për ta.

Veç titujve në gjuhën angleze, “LIFE” mundëson pasqyrimin e zhvillimeve më të fundit në profile të ndryshme të mjekësisë edhe nëpërmjet botimeve në gjuhën italiane, duke i vënë ato në dispozicion të lexuesit të specializuar në vend. Crash Course-t apo “kurset intensive” janë një tjetër kategori librash utilitarë në këtë librari, të cilët kanë si target studentët.

Hapja e kësaj librarie përbën një ngjarje të rëndësishme edhe për rrethet akademike pasi sjell në Shqipëri botimet më të mira të njohura si të tilla në nivel ndërkombëtar, nga shtëpitë botuese më në zë si “Elsevier”, “Mosby”, “URBAN & FISCHER” etj. Këto kanë një traditë të konsoliduar dhe fizionomi të arrirë në botimin dhe promovimin e këtyre librave, duke përmbledhur emrat më të shquar dhe kurrikulat më të pasura.

“LIFE” është gjithashtu e para shtëpi botuese në Shqipëri e specializuar në fushën e profesionistëve të shëndetit që ka lindur nga një bashkëpunim me EDRA LSWR.

Gjatë vitit të kaluar kemi arritur të krijojmë reputacion mes profesionistëve të shëndetit, duke servirur portale të suksesshme sot si Farmacist33, Doktor33 dhe Dentist33. Të njëjtën cilësi dhe integritet synojmë të ruajmë e zhvillojmë në vazhdimësi nëpërmjet librarisë sonë.


INFORMACIONE KONTAKTI