Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comFier , Shqipëri 20-07-2022 edhe 20 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Menaxher Shitjesh
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
20-07-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

www.kraco.al

Detyrat

 • Përgjegjës për arritjen cilësore dhe sasiore te targetit për total zonën që mbulon.
 • Të kontribojë dhe të implementojë strategjitë e shitjes në përputhje me buxhetin e miratuar dhe kufizimet e kostove.
 • Të ofrojë rritje në vlera dhe cilësi të KRACO-s dhe të klientëve tanë, duke trajnuar dhe zhvilluar një ekip menaxherësh dhe agjentësh zone.
 • Përgjejgës per zhvillimin dhe trajnimin e vazhdueshëm të skuadrës dhe krijimin e dialogut të hapur për të maksimizuar kontributin dhe potencialin e punonjesve.
 • Të përdorë të dhënat që ka në dispozicion për të njëhsuar objektivat e KRACO-s me ato të klientëve, të implementojë dhe të arrijë të gjitha objektivat sasiore dhe cilësore të vendosura nga departamenti i shitjes për zonën gjeografike përkatëse dhe të respektojë politikat dhe proçedurat e kompanisë në cdo moment.
 • Përgjegjës për menaxhimin e asortimentit sipas strategjisë së kompanisë dhe menaxhimin e situatës pa stok (OOS-out of stock) për zonen që mbulon.
 • Krijon një routinë ditore për të gjithë skuadrën në një mënyrë llogjike duke marrë në konsideratë frekuencat e duhura dhe gjithmonë duke patur parasysh reduktimin e kostove të lëvizjes nga vizita në vizitë.
 • Në këtë mënyrë të gjithë agjentët e shitjes do kenë një rout efektiv dhe efiçent. Siguron distribucionin e të gjithë produkteve (asortimentit) të kompanisë tek të gjithë klientët e mundshëm duke mbuluar të gjithë portofolin e produkteve.
 • Të sigurohet që në pikat e shitjes së zonës së përcaktuar, të ofrohet shërbimi me i mirë i mundshëm, me qëllim arritjen e objektivave të kompanisë.
 • Siguron që dokumentacioni i duhur është mbledhur / firmosur / përditësuar dhe raportuar në përputhje me rrethanat sipas proçedurave të kompanisë.

Kualifikimet

 • Të ketë arsim të lartë.
 • Të ketë 5 vite eksperiencë në pozicion të ngjashëm menaxheriale (preferohet në FMCG).
 • Të ketë njohuri të mira të gjuhës Angleze.
 • Të zotërojë mirë paketën kompjuterike të Microsoft Office.
 • Të ketë aftësi shumë të mira komunikuese dhe të jetë një anëtar grupi aktiv.
 • Të ketë aftësi shumë të mira negociuse, shitëse dhe të jetë proaktiv.
 • Të ketë aftësi të mira drejtuese dhe motivuese për punonjësit e skuadrës.
 • Të zotërojë leje drejtimi automjeti.
 • Te jetë i gatshëm të udhëtojë për mbulimin e zonës që do të ketë në varësi.
 • Të banojë në Fier /Vlorë / Gjirokastër /Sarandë.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Shenim: Kandidatet e interesuar mund te dergojne aplikimet e tyre me e-mail ne adresen tone elektronike: [email protected] ose mund te na kontaktoni ne numrin e telefonit  0688043685.

Ju njoftojme se të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr9887 percaktuar nga Kuvendi i Shqipërisë për "Mbrojtjen e të Dhënave Personale".


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


KRACO

Çdo ditë universi i produkteve të kompanisë KRACO ofron 250.000 konsumime. KRACO është kompani prodhuese, lider në Shqipëri në prodhimin e përgatitjeve për pije të ngrohta, përgatitjeve për pije të ftohta si edhe përgatitjeve për ëmbëlsira. Kompania KRACO filloi aktivitetin në vitin 1997 si një nga kompanitë e para në industrinë e prodhimit të produketeve ushqimore.

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Punët aktive të kompanisë