Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comKodi Punës: 83969

Specialist/e Shitjesh

Tirane, Shqipëri 03-12-2023 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni: Tipi i punës: Eksperiencë: Kërkohet foto: Letër interesi:

Specialist Shitjesh

Kohë e plote

Pak eksperience 0 - 2 vite)

Po

Jo

Rroga minimale bruto: Rroga maksimale bruto: Data e përfundimit: Data e fillimit të punës: Numri i kandidatëve:  

---

---

03-12-2023

04-12-2023

---


Përshkrimi

Shoqëria SiCRED sh.a., është pjesë e tregut të Sigurimit të Jetës që prej vitit 2003, duke ofruar për konsumatorin produkte të sigurimit të jetës, shëndetit, aksidenteve dhe jetës me elementë kursimi.

SiCRED i cilëson punonjësit e saj si elementin më të rëndësishëm të suksesit dhe arritjeve të deritanishme, ndaj kujdeset që të ofrojë kushte pune të favorshme dhe një ambient komod, ku mbizotëron fryma e bashkëpunimit.

SiCRED aktualisht kërkon të punësojë një ekonomist/e për pozicionin Specialist/e Shitjesh” pranë Drejtorisë së Shitjeve.


Detyrat

 • Menaxhon në mënyrë profesionale klientët ekzistues duke i ofruar produktet e nevojshme sipas specifikave të tyre;
 • Identifikon klientë të rinj dhe prezanton produktet e kompanisë;
 • Negocion dhe mbyll shitjen duke arritur marrëveshje me klientin;
 • Bashkëpunon me anëtarët e tjerë të ekipit të shitjes duke ndjekur proceset e punës deri në finalizimin e punës;
 • Përgatit dhe përditëson databazën e shitjeve;
 • Etj.

Kualifikimet

 • Të ketë mbaruar studimet e larta në njërën nga degët e Fakultetit të Ekonomisë;
 • Të ketë njohuri rreth parimeve dhe metodave për të demonstruar, promovuar dhe shitur produkte;
 • Të jetë i gatshëm për të promovuar produktet e shoqërisë pranë klientëve;
 • Të ketë aftësi shumë të mira analitike, komunikimi dhe shprehëse;
 • Të jetë i orientuar drejt shërbimit ndaj klientit dhe arritjes së objektivave;
 • Të jetë person energjik, pozitiv dhe i motivuar;
 • Të ketë njohuri të mira të programeve bazë kompjuterike (Microsoft Excel dhe Word);
 • Të jetë i përkushtuar dhe i aftë të përballojë ngarkesën në punë;
 • Të ketë njohuri të mira të gjuhës angleze.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar ose apliko nga duapune.com.

Dokumentacioni që duhet të depozitohet:

 1. CV me foto;
 2. Kopje e diplomës dhe listës së notave;
 3. Kopje e ID;
 4. Kopje të dëshmive për njohjen e gjuhës angleze dhe gjuhëve të tjera (nëse disponon);
 5. Kopje e certifikatave të ndryshme të kualifikimit.

Personat e interesuar janë të mirëpritur të përcjellin CV-në e tyre deri në datën 3 Dhjetor 2023, përmes njërës prej mënyrave të mëposhtme:

*Vetëm kandidatët e përzgjedhur do të kontaktohen.


Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


www.sicred.com.al


SiCRED sh.a.

Shoqëria e sigurimit të jetës SiCRED sh.a. operon që prej vitit 2003 në tregun shqiptar të sigurimeve. Shoqëria është licencuar për të ushtruar aktivitet në tregun e sigurimit të jetës. Vizioni i shoqërisë është që të bëhet mbështetja kryesore dhe zgjedhja e padiskutueshme e klientit. Shoqëria operon kundrejt standardeve më të larta profesionale dhe të etikës, me qëllim krijimin e një kulture të mirëfilltë sigurimesh private në Shqipëri. Ambientet e punës janë komode dhe stafi është i komunikueshëm e mikpritës. Fryma e bashkëpunimit është baza e mbarëvajtjes së punës! 


INFORMACIONE KONTAKTI