Mendimi Juaj

Nëse keni mendime për të ndarë, ju lutemi na dërgoni komentet tuaja.
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.

Trego historinë tënde

Jeni të mirëpritur të na shkruani historinë tuaj të suksesit që keni realizuar duke përdorur portalin duapune.com
Ju lutemi plotësoni formën elektronike të mëposhtme:
Ju faleminderit.

Nëse dëshironi të merrni përgjigje, vendosni emailin tuaj në mesazh.Mirëseerdhët në duapune.comTirane, Shqipëri 02-07-2022 edhe 2 ditë


Dërgoja një miku

Shënim: Adresat e emailit do të përdoren vetëm për dërgimin e kësaj pune.
Detaje të pozicionit

Kategoria e Punës / Profesioni
Financier
Tipi i punës
Kohe e plote
Eksperiencë
---
Kërkohet foto
Jo
Letër interesi
Jo
Rroga mujore
---
Data e përfundimit
02-07-2022
Data e fillimit të punës

Përshkrimi

www.kraco.al

Detyrat

 • Harton dhe kontrollon librin e shitjes se mallrave ne menyre periodike, javore dhe mujore dhe e definon Librin e Shitjeve per Dekalrim ne tatime.
 • Regjistron transaksionet bankare ne kontabilitet.
 • Rregjistron faturat e blerjes se sherbimeve.
 • Ne rastin e sherbimeve nga pale te treta te cilat nuk jane objekt tatimi per TVSH-ne Shqiperi, pergatit AutoFaturat.
 •  Kontabilizon dhe shperndan shpenzimet perkatese sipas qendres se kostos te percaktuar ne formularin e aprovimit te blerjeve.
 • Kontrollon balancat dhe raporton ne baze javore dhe mujore mbi vjetersine e furnitoreve debitore te sherbimeve.
 • Rakordon me kartelat e furnitoreve te sherbimeve dhe ploteson leter konfirmimet perkatese.
 • Rakordon me kartelat e klienteve dhe ploteson leter konfirmimet perkatese.
 • Kontrollon cmimet e shitjeve ne faturimet ditore te klienteve (cmime shitje, ofertat).
 • Kontrollon shpenzimet e bonuseve te klienteve sipas kontratave me ta dhe konfirmon faturat e sherbimeve prej tyre.
 • Ploteson dhe kontrollon faturat e eksportit.
 • Rakordon kthimet nga Shitjet Menaxhimi dhe regjistrimi i Dietave te punonjesve.
 • Perditeson Listen e Cmimeve ne sistem per cdo ndryshim qe vjen me komunikim nga departamenti i shitjes.

Kualifikimet

 • Diplome Universitare në Degën Financë / Kontabilitet;
 • Njohuri te programit NAVISION;
 • Preferohet me eksperiencë të mëparshme minimumi 2 vite;
 • Te kete njohuri shumë të mira të paketës Windows Office Package (Word, Excel, Power Point);
 • I komunikueshëm, fleksibël dhe i gatshëm për të shpalosur ide krijuese dhe inovative;
 • Njohuri shume te mira te Gjuhes Angleze;
 • Aftesi shume te mira analitike;
 • Te jete energjik dhe i afte te punoje ne grup;
 • Te jete i besueshem dhe me integritet.

Shënime

Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email duke klikuar këtu ose apliko nga duapune.com.

Shënime:Për të aplikuar në këtë pozicion pune, dërgo CV-në tek kompania/organizata me email : [email protected] ose kantaktoni ne numrin 0688043685. Ju njoftojme se të gjitha aplikimet do të trajtohen me konfidencialitet të plotë sipas ligjit Nr. 9887 percaktuar nga Kuvendi i Shqipërisë për "Mbrojtjen e të Dhënave Persona".


Kujdes

Aktualisht ju nuk keni një CV të ruajtur në sistem. Për të aplikuar në këtë pozicion pune, ju mund të krijoni një CV të re ose të ngarkoni një ekzistuese në sistem, duke klikuar këtu.Si të kryeni me sukses aplikimin tuaj tek duapune.com!


1. Fillimisht klikoni butonin "Aplikoni".

2. Pasi klikoni këtë buton, më poshtë ju shfaqet mundësia të përzgjidhni 1 nga CV tuaja që keni krijuar në llogari si punëkërkues.

3. Në rast se kompania kërkon dokumenta shtesë, ju do të keni mundësi që të përzgjidhni dokumentat nëpërmjet rubrikës "Bashkëngjit Dokumente" që do të shfaqet poshtë "Zgjidhni CV që i përshtatet më së miri pozicionit të punës".

4. Në fund klikoni butoni "Dërgo".


KRACO

Çdo ditë universi i produkteve të kompanisë KRACO ofron 250.000 konsumime. KRACO është kompani prodhuese, lider në Shqipëri në prodhimin e përgatitjeve për pije të ngrohta, përgatitjeve për pije të ftohta si edhe përgatitjeve për ëmbëlsira. Kompania KRACO filloi aktivitetin në vitin 1997 si një nga kompanitë e para në industrinë e prodhimit të produketeve ushqimore.

INFORMACIONE KONTAKTI

Profili i Kompanisë Kontakto kompaninë në WhatsApp Punët aktive të kompanisë